תפריט
בחירת מדינה אחרת

הרשמה  ליצירת קשר

5 דרכים בהן תרבות של מקום העבודה מגבירה רווחיות עסקית

 הרווחים, המכירות ומדדים נוספים בבורסה של חברות עם תרבות ארגונית מעולה במקום העבודה בשיעור של פי שלושה.

חוויית העובד היא אחד מהגורמים המנבאים החזקים ביותר לתוצאות עסקיות לטווח ארוך. הנה הסיבה לכך.

כשאתם משקיעים בתרבות במקום העבודה, העסק שלכם רווחי יותר.

לעובדים עם חוויות חיוביות עקביות במקום העבודה יש סבירות גבוהה יותר להישאר בארגון. הם חווים פחות שחיקה, מתאמצים ברמות גבוהות יותר ומביאים לשיעורי חדשנות מהירים יותר.

התוצאה המצטברת: חברות עםתרבויות של אמון גבוה הן רווחיות יותר ורואות תשואות גבוהות יותר בבורסה.

לפי מחקר של FTSE Russell, הביצועים של חברות שמופיעות ברשימת Fortune 100 Best Companies to Work For®‎ עולים על ביצועי השוק בשיעור של פי 3.36. עם הזמן ההבדל הזה הופך למהותי.

ניתוח מניות של Russell, ‏2023

ב-2023 חששות ממיתון הובילויותר חברות לחפש דרך לקצץ בעלויות. עם הלחץ הגובר על מנהיגים עסקיים לחדש ולהגדיל את השורה התחתונה, מנהיגים בתחום משאבי האנוש חייבים להבין: התרבות במקום העבודה היא גורם מנבא חשוב של הצלחה פיננסית, גם במיתון וגם בשנים שלאחר מכן.

הנה חמש דרכים בהן נתונים מוכיחים שתרבות במקום העבודה מניבה רווח:

1. במקומות עבודה נהדרים יש שיעורים גבוהים יותר של שימור עובדים.

חברות שמופיעות ברשימת 100 Best Companies to Work For® — רשימת ההכרה המובילה שמופקת על ידי Great Place To Work®‎ בכל שנה – חוות חצי מהתחלופה בחברות מקבילות.

התחלופה הזאת יכולה להיות יקרה ביותר.. לדוגמה, בבית חולים טיפוסי ב-2022, ההפסדים בסגל האחיות היו בין 5 ו-9 מיליון דולר.

תרבות ארגונית שיש בה אמון גבוה גם עוזרת לחברות לגייס טאלנטים מובילים. ב-100 החברות הטובות ביותר, ישנה סבירות של פי שישה כי עובדים ימליצו על המעביד שלהם לאחרים.

גם בכלכלה צוננת, מציאת טאלנטים עולה המון כסף.לפי Society for Human Resources Management ‏(SHRM), חברה מוציאה בממוצע $4,700 על כל עובד חדש.

2. במקומות עבודה נהדרים יש רמות נמוכות יותר של שחיקה..

מודאגים לגבי הפרודוקטיביות? ייתכן שעובדים שנשחקו מבצעים "התפטרות שקטה" במקום לעזור לכם להגיע ליעדים עסקיים קריטיים. או שהם מחפשים את העבודה הבאה שלהם.

חוקרים טוענים כי לחץ במקום העבודה עולה לכלכלת ארה"ב 500 מיליארד דולרלעובדים שמדווחים על שחיקה יש סבירות גבוהה פי 2.6 לחפש עבודה אחרת באופן פעיל, ל-63% יש סבירות גבוהה יותר לנצל יום מחלה ל-23% יש סבירות גבוהה יותר לבקר בחדר המיון..

רווחים לא יוצרים מקומות עבודה נהדרים.זה הפוך.

בזמן16% מהעובדים במקום עבודה אמריקאי טיפוסי משגשגים, לפי המחקר של Great Place To Work, ב-100 החברות הטובות ביותר, 58% מהעובדים מדווחים על רווחה גבוהה..  

מה בתרבות עם אמון גבוה מונע שחיקה של עובדים? במחקר של הורים עובדים גילתה Great Place To Work שחברות שהציעו לעובדים אלה סביבת עבודה בריאה ובטוחה מבחינה פסיכולוגית והפגינו אכפתיותהייתה פחות שחיקה ופיטורים של אימהות ואבות עובדים. ארבעה מתוך חמישה הורים עובדים בחברות אלה רצו להישאר בארגון וכך חסכו בעלויות העבודה.

3. מקומות עבודה נהדרים מחדשים מהר יותר.

כשעובדים סומכים על המעביד שלהם הם עובדים קשה יותר, תורמים יותר ומפיקים רמות גבוהות של חדשנות ופרודוקטיביות.

לפי מחקר של Great Place To Work, הרמות הגבוהות ביותר של חדשנות מתרחשות כאשר לכל עובד יש את הכוח להשתתף — “חדשנות על ידי כולם” בחברות שבהן יותר עובדים מדווחים על חדשנות והכללה, צמיחת הרווחים החציונית משנה לשנה גבוהה ביותר מפי חמישה לעומת חברות ברבעון התחתון מבחינת חיבור עובדים לחדשנות.

תרבות של חדשנות על ידי כולם

כשעובדים מסכימים שהעמיתים שלהם מסתגלים לשינוי, שהם מצפים להגיע לעבודה ושההנהלה מחפשת רעיונות חדשים, מתקבלות תוצאות עסקיות חיוביות..

אבל חשוב לראות מי נשאר בחוץ.

בכל סקר יהיה אחוז של עובדים שאין להם חוויה חיובית. מנהיגים עסקיים צריכים לדאוג כאשר בקטגוריות מסוימות בדוחות העובדים יש חוויות גרועות באופן חסר פרופורציות.  

  • האם אתם עובדי קו ראשון שלא נכללים במשימה הרחבה יותר של הארגון?
  • האם מנהלות מרגישות שתומכים בהן ומהללים אותם כמו מנהלים?
  • האם כל הגזעים, הקבוצות האתניות ואנשי להטב"ק+ מרגישים שהם יכולים להביא את האני המלא שלהם לעבודה?

אם התשובה היא לא – או אפילו "אני לא יודע" – אין לכם תרבות של "חדשנות על ידי כולם".כשארגונים הטובים ביותר רואים צמיחה ברווחים במהירות גבוהה ב-550% לעומת ארגונים פחות מכלילים, השארת העובדים האלה מאחור היא יקרה מדי.

4. מקומות עבודה נהדרים מתאוששים מהר יותר ממיתון.

האנשים שהתרבות שלכם במקום העבודה משאירה מאחור חשובים עוד יותר במיתון.

מחקר של Great Place To Work זיהה חמש קבוצות של עובדים שהחוויות שלהם במקום העבודה חיזקו את הביצועים במהלך 15 השנים האחרונות, כולל המיתון הגדול מ-2007 עד 2009:

  • נשים
  • עובדי קו ראשון
  • עובדים זכרים לפי שעה
  • עובדים עם ותק
  • אנשים לא לבנים

אם חברים בקבוצות עובדים אלה דיווחו שהם מקבלים יחס כאחד מחברי הצוות, הרגישו מקובלים כשהצטרפו לצוות חדש והחשיבו את ההנהלה להוגנת ומיומנת, החברה שגשגה.

קבוצה של 69 חברות שחוקרים זיהו כחברות "משגשגות" לא סבלו מירידה של 35.5% בבורסה של S&P 500 מ-2007 עד 2009. הן ראו עלייה של 14.4%.

לאחר המיתון חברות משגשגות אלה המשיכו לעלות על הציפיות. ה-S&P 500 התאושש מ-2006 עם 9% רווח עד פברואר 2014, אך החברות המשגשגות הרוויחו 35%.

מיתון GPTW גרף 2

מה עם מה שקרה אחרי מגפת הקורונה?כמעט כל ארגון נאבק לעמוד בדרישות המשבר העולמי שהתחיל ב-2020, אך חברות עם תרבות של אמון גבוה התאוששו הכי מהר.

5. במקומות עבודה נהדרים יש תשואות גבוהות יותר של מניות.

לא רק החיסכון לטווח קצר הוא זה שהופכך תרבות נהדרת במקום העבודה לחשובה כל כך לעסקים. מחקר של אלכס אדמאנס (Alex Edmans) מבית הספר לכלכלה של לונדון שהשקעה בעובדים מובילה להצלחה עסקית בטווח הארוך..

אדמאנס ניתח את ההיסטוריה של רשימות 100 החברות הטובות ביותר מ-1984 עד 2009.עם בקרה על גודל החברה, התעשייה, תשואות בעבר ומשתנים רבים ואחרים, אדמאנס הראה שהביצועים של חברות ברשימה היו גבוהים יותר בשוק המניות ב-2% עד 3% בשנה..

כשהארגונים הטובים ביותר רואים צמיחה ברווחים במהירות גבוהה ב-550% לעומת ארגונים פחות מכלילים, השארת העובדים האלה מאחור היא יקרה מדי.

אך האם רווחת העובדים היא לא רק אינדיקציה לניהול עסק רווחי?ככל שאתם עושים יותר כסף, כך אתם יכולים להציע יותר פינוקים והטבות לצד משכורות גבוהות, נכון??

לא בדיוק.

יחס טוב לעובדים לא רק תואם לתשואות גבוהות יותר של מניות, הוא גם מנבא ביצועים בעתיד. נדרשות ארבע עד חמש שנים לפני שהשוק מבין את הערך של שביעות רצון העובדים.

Profits don’t create great workplaces. It’s the other way around.

מתחילים

השוו את החוויות של העובדים שלכם עם נתוני בוחן הביצועים האמינים ביותר שעומדים לרשותכם.קבלו מידע נוסף על הנתונים שלנו ואיך לקבל Great Place To Work Certification™.
טד קיטרמן